Skip links

Biostymulatory tkankowe

Biostymulatory tkankowe

Biostymulatory to preparaty medyczne, których celem jest wzrost nawilżenia i pobudzenie naturalnych procesów naprawczych skóry. 

Unikalna receptura każdego biostymulatora zawiera kwas hialuronowy i inne składniki, które walczą z wolnymi rodnikami, odżywiają skórę lub stymulują produkcję włókien kolagenowych. Lekarz medycyny estetycznej Duda-Barcik Clinic dobiera biostymulator do indywidualnych potrzeb skóry, jej wieku oraz obszaru, w którym chcemy go zastosować. 

Najczęściej biostymulatorami opracowujemy:

  • twarz,
  • okolice oka, 
  • szyję i dekolt,
  • inne obszary ciała z dużą wiotkością. 

Po zabiegu obserwujemy poprawę nawilżenia i jędrności skóry. Tak działa kwas hialuronowy, który zwiększa ilość wody wiązanej w tkankach. Działanie rewitalizujące biostymulatora rozwija się w okresie od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy po zabiegu. Do najpopularniejszych składników stymulujących skórę w dłuższym okresie należą odżywiające skórę peptydy czy hydroksyapatyt wapnia uruchamiający produkcję kolagenu i elastyny. W zależności od biostymulatora i kondycji wyjściowej skóry zabieg powtarzamy po kilku tygodniach lub miesiącach. 

Biostymulatory nie powodują zwiększenia objętości obszaru poddanego zabiegowi. Znajdujący się w nich kwas hialuronowy jest nieusieciowany lub stabilizowany termicznie.

Biostymulatory to forma dbania o właściwe funkcjonowanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych obszarów ciała. Stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które ją ujędrniają i zagęszczają. Przynoszą naturalny i narastający efekt odmłodzenia skóry. Pobudzają głębokie warstwy skóry do procesów regeneracyjnych. 

Jeżeli Twoja skóra jest sucha, odwodniona lub wiotka, brakuje jej elastyczności i sprężystości, zapraszamy na konsultacje. Klinika medycyny estetycznej we Wrocławiu- Duda-Barcik Clinic- specjalizuje się w terapiach przywracających młody i zdrowy wygląd skóry.

telefon +48 797 968 668